Jamnikowe opowieści

7 marca, 2024

Dzień Kobiet w Bassotto Verde

Dzień Kobiet tuż, tuż. Nie możemy się wprost doczekać przedstawienia Wam menu stworzonego specjalnie z okazji tego święta. Uchylając rąbka tajemnicy zdradzamy, że na Waszych talerzach królować bedą kwiaty i owoce … ale nie tylko. Dla wszystkich Pań, które przybędą żeby świętować 8 marca w IL BASSOTTO VERDE przygotowaliśmy niespodzianki. W tym roku postanowiliśmy obchodzić Dzień Kobiet przez cały weekend czyli 8, 9 i 10 marca. Zapraszamy do wcześniejszej rezerwacji stolików. Wszystkiego Najpiękniejszego Drogie Panie!

5 września, 2023

STREGA – Napój włoskich Czarownic

W Il Bassotto Verde zebraliśmy dla naszych gości największą ilość włoskich likierów. Każdy z nich bez wyjątku wart jest poznania i spróbowania. Dzisiaj zaczynamy od włoskiej „królowej” likierów – Stregi. Liquore Strega to najsłynniejszy włoski likier ziołowy. Swoją przepiękną żółtą barwę zawdzięcza szafranowi. Likier posiada aksamitny słodkawy smak, a z każdym łykiem odnajdujemy nowe posmaki zawartych w nim ziół. Najbardziej wyczuwalnymi zapachami są mięta i cynamon.

3 sierpnia, 2023

Pinsa czym jest? Czyli mity i rzeczywistość

Il Bassotto Verde zaprasza Was między innymi na pinsę, ale co to właściwie jest ta pinsa? Twórcą dzisiejszej pinsy, a właściwie ciasta, którego nazwa brzmi Pinsa Romana jest Corrado Di Marco, rzymski wytwórca pizzy i miłośnik historii włoskich wypieków.